Prof. Dr. Sedat KÖSE

17 NİSAN 1966'da YOZGAT'ın BOĞAZLAYAN ilçesinde doğdu. İlköğrenimini sırasıyla; AYDIN-SULTANHİSAR, HAKKARİ-ŞEMDİNLİ, KONYA-YUNAK ve SEYDİŞEHİR'de tamamladı.

1984 YILINDA ASKERİ KULELİ LİSESİ'NDEN mezun oldu.

1990 YILINDA GÜLHANE ASKERİ TIP FAKÜLTESİ'nden Hv.Tbp.Tğm. rütbesiyle mezun oldu. Gata Komutanlığında bir yıl stajyer teğmen olarak görev yaptıktan sonra, 1991-1993 yılları arasında Balıkesir 9. Ana jet Üs Komutanlığında uçuş hekimi olarak çalıştı.

1993-1997 GATA Kardiyoloji AD’ da uzmanlık öğrencisi olarak çalıştı.

1997 yılında TÜRKİYE YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ'nde ELEKTROFİZYOLOJİ VE ARİTMİ alanında eğitim aldı.Takiben HOLLANDA MAASTRİCHT VE BELÇİKA AALST şehirlerinde bulunan akademik hastanelerde gözlemci olarak çalıştı.

2001 yılında ülkemizde ilk Atriyal Fibrilasyon Ablasyon işlemini gerçekleştirdi.

2009 yılında PROFESORLÜK ünvanını aldı.

2009 yılında ülkemizdeki ilk Perkütan Epikardiyal Ablasyon işlemini başarıyla uyguladı.

Ülkemizde halen görev yapmakta olan 110 aritmi uzmanının 35’i Prof. Dr. Sedat KÖSE tarafından yetiştirilmiştir.

GATA KARDİYOLOJİ ANABİLİM DALINDA ARİTMİ, ELEKTROFİZYOLOJİ VE KALP PİLLERİ LABORATUVARI SORUMLUSU olarak çalıştı.

Konusuyla ilgili bir çok yayını bulunan Prof. Köse, aynı zamanda TKD Aritmi Çalışma Grubu Başkanlığı görevini yürüttü.

Prof. Dr. Sedat KÖSE, bir çocuk babasıdır.

3D Destekli Ablasyon

Tarafındansedatadmin 7 sene önce1 Yorum
Anasayfa  /  İşlemler  /  3D Destekli Ablasyon

3D (ÜÇ BOYUTLU) HARİTALAMA DESTEKLİ ABLASYON

3d-harita-ablasyon01 Atriyal fibrilasyon hastaları veya kalp ameliyatına ya da kalp enfarktına bağlı kalpteki yara izlerinden kaynaklanan çarpıntıların standart yöntemle tedavileri güçtür.Bu hallerde kalbin iç yüzeyinin 3 boyutlu haritasını çıkarmaya yarayan ileri teknoloji ürünü sistemler kullanılarak çarpıntıdan sorumlu odaklar çok daha net biçimde saptanır hem de hasta ve hekimlerin daha az radyasyon almaları sağlanarak güvenli bir ablasyon işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Bu yöntemin uygulandığı vakalar uzun süreli ve ağrılı olabildiği için işlemler derin uyku halinde yapılır. (3d harita adlı fotograflarda Atriyal fibrilasyonu yapılan bir hastada oluşturulan harita ve AF ablasyonu adlı forografta ablasyon kateterlerinin floroskopik görüntüsüizlenmektedir)

Kategori:
  İşlemler
Bu içerik 0 kere paylaşıldı.
 2000

Bir Yorum

  • Tayfun Boybek says:

    Sedat bey ritim bozuklugumu tespit etti ve isleme aldi cok zorlu bir vaka idim aritmim kalbimin zorlu bir noktasinda şunu biliyorumki bunu sedat beyden baskasi cozemez ve islemdede aynen oldu o kadar cok yerde kacagim vardiki hepsini buldu tedaviyi uyguladi su an nefesimide rahat aliyorum suyumuda rahat yudumluyorum. Hastasini iyi etmeden birakmiyor. Eminim benide yorumdan tanımıştır ellerinden öpüyorum Allah razi olsun T.B

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.